Kinderactiviteiten
Ook voor kinderen is er genoeg te doen en te zien op de Dag van de Groninger Geschiedenis.
Familierondleiding
Samen met kinderen een kijkje achter de schermen nemen bij de Groninger Archieven? Wees welkom in onze depots. Hier wordt alle oude en belangrijke informatie over de stad en provincie Groningen bewaard. Wat is eigenlijk het oudste stuk wat er te vinden is en waarvan is dat gemaakt? Hoe zien archiefstukken eruit en kun je daar ook iets van lezen? Je ontdekt het tijdens deze familierondleiding!
Startpunt: bij de kluisjes | 11.30 – 12.15 uur & 13.30 – 14.15 uur | 45 minuten
Voor alle leeftijden (kinderen onder begeleiding van een volwassene) | gratis tickets verkrijgbaar op de dag zelf
Dierenspeurtocht
Kan je het witte konijn vinden of de duiven die gevoerd worden? Speur rond en ontdek welke dieren je allemaal op onze benedenverdieping kunt vinden!
Startpunt: studiezaalbalie | doorlopend programma | vanaf 3 jaar | vooraf aanmelden niet nodig
Dit programma is onderdeel van de Dag van de Groninger Geschiedenis op zaterdag 11 oktober 2025 bij de Groninger Archieven.
Natuur- en Duurzaamheid Educatie (NDE)
NDE is een afdeling van de gemeente Groningen die natuuronderwijs biedt aan leerlingen van de groepen 1 t/m 8 in vier schooltuinen in de stad Groningen. Daarnaast beheert NDE de kinderboerderij in het Stadspark en organiseren ze excursies. Ook kun je op onze studiezaal tijdelijk een aantal opgezette dieren bekijken van hun uitleencentrum.
Locatie: op studiezaal (raamzone) | doorlopend programma | vooraf aanmelden niet nodig
Afbeelding: . Foto: Frank
Alle datums
- 11 oktober 2025 11:00 - 16:30
