Café-restaurant Lang in de Herestraat krijgt in 1951 hoog, maar vooral groot bezoek. Drie olifanten van circus Jos Mullens komen even langs.
In de jaren na de Tweede Wereldoorlog is er veel behoefte aan vrolijkheid en amusement. Toch moeten circussen veel reclame maken om de tent vol te krijgen. Circus Mullens kiest voor een optocht door de stad, met spontane bezoekjes en veel aandacht. De bezoekers van het café zijn blij met de verrassing, maar vinden het ook wel spannend. Oog in oog met een olifant, dat overkomt je niet elke dag.
Dat circus Jos Mullens in Groningen is, mag een klein wonder heten. De tent is een jaar eerder tot de grond toe afgebrand en een maand voor het bezoek aan Groningen ging het circus nog plat door rukwinden. Maar de show must go on, ook toen. Tegenwoordig vermaakt en verbaast een circus haar publiek zonder wilde dieren en met moderne technologieën. Cafébezoek door olifanten past daar niet meer bij.
Herinnerings in beeld - De geschiedenis van Groningen in beeld gebracht door Museum aan de_A en de Groninger Archieven in de Groninger Gezinsbode. Deze week door Koos Bronts.