Hulp bij uw onderzoek De informatie in deze website is zeer divers en bedoeld voor mensen met een belangstelling voor historisch of genealogisch onderzoek. Wij trachten de informatie zo eenvoudig mogelijk te houden, maar beseffen ook dat de aard van de informatie soms wel enige studie of historische inzicht vereist.
Zoeken en bladeren
Bladeren De meest eenvoudige manier van werken is het zoeken te starten zonder zoekterm. U kunt dan bladeren door alle aanwezige toegangen.
Eenvoudig zoeken Wilt u een specifieker resultaat dan adviseren wij u te starten met één zoekterm. Het resultaat dat u krijgt voldoet aan de zoekterm. U kunt het resultaat verder verkleinen door meerdere zoektermen op te geven.
Uitgebreid zoeken Kiest u voor uitgebreid zoeken dan kunt u afhankelijk van de situatie meerdere zoekvelden invullen, waarna het resultaat zal voldoen aan de specifieke zoekactie. In iedere veld kunnen meerdere zoektermen worden ingevuld.
Zoektermen combineren Zoektermen worden gecombineerd De zoekfunctie voegt automatisch "en" toe tussen de verschillende zoekmogelijkheden die worden gebruikt. Zo kunnen 'zoeken met alle woorden' en 'zoeken met één van de woorden' worden gecombineerd.
Booleaanse operatoren Normaal worden meerdere zoektermen altijd gecombineerd met AND. U kunt bij het zoeken in een zoekveld ook gebruik maken van de Booleaanse operatoren: NOT en OR. De zoekacties met NOT beperken het zoekresultaat, terwijl OR veel meer resultaten oplevert. OR wordt vooral geadviseerd bij een bekende variatie op de schrijfwijze, bijvoorbeeld: - Den Haag OR ’s-Gravenhage - Vereeniging OR Vereniging
Woordcombinatie Wilt u zoeken met een woordcombinatie in een vaste volgorde (bijv. Vereniging tot behoud van natuurmonumenten), zet deze woorden dan "tussen aanhalingstekens".
Verfijnen In de meeste gevallen zal naast het zoekresultaat een mogelijkheid tot verfijnen worden aangeboden. Verfijnen kan bijvoorbeeld op materiaalsoort, maar in andere gevallen op plaats en straat. Dit is afhankelijk van het archiefmateriaal dat geselecteerd is.
Sorteren De resultaten staan gesorteerd in een standaard sortering. Dit kan per toegang verschillend zijn. In de meeste gevallen kan voor een andere sortering worden gekozen.
NV Hamster en Roozebooms steen- en buizenfabriek te Scheemda, 1802 - 1961
Geschiedenis:
Stheeman werd na zijn overlijden in 1830 als fabrikant opgevolgd door de Erven A.E. Stheeman, in 1836 door A.E. ter Haseborg, circa 1866 door M.J. ter Haseborg, 1876 door U.E. en A.E. ter Haseborg, circa 1886 door A.E. ter Haseborg, in 1899 door J. Haan en H. Hamster, 1903 door H. Hamster, 1911 door H. Hamster en W. Roozeboom. In 1919 kwam tot stand de NV Hamster en Roozebooms steen- en buizenfabriek
Vestigingsplaats:
Oldambt (Scheemda), Scheemderzwaag
Soort entiteit:
Organisatie
Geautoriseerde naam:
NV Hamster en Roozebooms steen- en buizenfabriek te Scheemda
Bestaansperiode:
1802 - 1961
Ontstaan:
De fabriek aan het Zijldiep te Scheemderzwaag werd opgericht in 1802 door A.E. Stheeman. maar kreeg pas in 1919 de huidige naam
Beëindiging:
In 1971 werd het bedrijf opgeheven
Rechtsvorm:
Naamloze vennootschap
Bronnen, literatuur:
J.P. Koerts, Uit de geschiedenis der Groninger steenbakkerijen (Groningen, 1951) Jan Hijlkema, Versteende tichelwerken : tichelwerken in beeld gebracht (Delfzijl, 2001) P. Lourens en J. Lucassen, Lipsker op de Groninger tichelwerken (Groningen, 1987)