1776 Provinciaal Bestuur van Groningen, (1824-) 1942-1976 (1987)
Uitleg bij archieftoegang
Een archieftoegang geeft uitgebreide informatie over een bepaald archief.
Een archieftoegang bestaat over het algemeen uit de navolgende onderdelen:
• Kenmerken van het archief • Inleiding op het archief • Inventaris of plaatsingslijst • Eventueel bijlagen
De kenmerken van het archief zijn o.m. de omvang, vindplaats, beschikbaarheid, openbaarheid en andere.
De inleiding op het archief bevat interessante informatie over de geschiedenis van het archief, achtergronden van de archiefvormer en kan ook aanwijzingen voor het gebruik bevatten.
De inventaris of plaatsingslijst is een hiƫrarchisch opgebouwd overzicht van beschreven archiefstukken. De beschrijvingen zijn formeel en globaal. Het lezen en begrijpen van een inventaris behoeft enige oefening en ervaring.
Bij het zoeken in de inventaris wordt de hiƫrarchie gevolgd. De rubrieken in de inventaris maken deel uit van de beschrijving op een lager niveau. Komt de zoekterm in een hoger niveau voor, dan voldoen onderliggende niveaus ook aan de zoekvraag.
1776
Provinciaal Bestuur van Groningen, (1824-) 1942-1976 (1987)
U kunt dit stuk, mits openbaar, raadplegen in de studiezaal van Groninger Archieven. U heeft daarvoor de volgende gegevens nodig: Toegangsnummer:1776 Inventarisnummer:4593
U kunt dit stuk, mits openbaar, raadplegen in de studiezaal van Groninger Archieven. U heeft daarvoor de volgende gegevens nodig: Toegangsnummer:1776 Inventarisnummer:4593
Brief minister V en W dd. 5 juli 1961; nadere omschrijving uit te voeren werken, overneming werken, vermindering bijdrage wegens verbetering afwatering; gemeenschappelijke brief dd. 19 okt.1961. - Bespreking met minister op 13 nov.1961; brief minister dd.6 dec.1961 met definitief standpunt inzake bijdragen noordelijke gewesten. - Mededeling aan de staten dd. 19 dec.1961; motie inzake beheer en onderhoud dijk en kunstwerken