Een archieftoegang geeft uitgebreide informatie over een bepaald archief.
Een archieftoegang bestaat over het algemeen uit de navolgende onderdelen:
• Kenmerken van het archief • Inleiding op het archief • Inventaris of plaatsingslijst • Eventueel bijlagen
De kenmerken van het archief zijn o.m. de omvang, vindplaats, beschikbaarheid, openbaarheid en andere.
De inleiding op het archief bevat interessante informatie over de geschiedenis van het archief, achtergronden van de archiefvormer en kan ook aanwijzingen voor het gebruik bevatten.
De inventaris of plaatsingslijst is een hiërarchisch opgebouwd overzicht van beschreven archiefstukken. De beschrijvingen zijn formeel en globaal. Het lezen en begrijpen van een inventaris behoeft enige oefening en ervaring.
Bij het zoeken in de inventaris wordt de hiërarchie gevolgd. De rubrieken in de inventaris maken deel uit van de beschrijving op een lager niveau. Komt de zoekterm in een hoger niveau voor, dan voldoen onderliggende niveaus ook aan de zoekvraag.
Gearresteerd door de SD na het vinden van een lijst in de tuin van het kantoor van Roelfsema, 1944-11-12. Gevangen gezeten in het Huis van Bewaring, vervolgens naar Neuengamme, 1945-01-16
Standplaats:
Groningen, Wagnersingel 4
Verzetsactiviteiten:
Verzorgde inzameling van geld en uitbetaling aan ondergedoken politiemensen. Gaf signaleringen in het algemeen politieblad door aan de illegaliteit. Heeft voor een KP een lijst van politiepersoneel gemaakt van de drie noordelijke provincies. Deze lijst is via Droppers bij Hoeder terechtgekomen. [Beide laatstgenoemden zijn in dezelfde tijd als Seepma gearresteerd]
Onderscheiding:
VHK
Beroep:
Opperwachtmeester marechaussee
Ideologie:
Gereformeerd
Geboren:
1899-09-08 te Ternaard, gemeente Westdongeradeel
Overleden:
1945-02-24
Contactpersonen:
Roelfsema, P.R.; Hoeder, J.
Bijzonderheden:
Omgebracht door ophanging te Neuengamme [Hamburg-Veddel, volgens het boek Nederlanders in Neuengamme. Het boek Een laatste saluut spreekt van overlijden als gevolg van ziekte en ontbering. Op de kaart wordt ook nog Dessauer Ufer genoemd als plaats van overlijden]. Herbegraven op het Groninger Selwerderhof