
De dossiers zijn vermoedelijk gemaakt bij de invoering van het dossierstelsel in 1936. Het gebeurde wel meer dat de secretarie de dossierinventaris 'terugwerkte'. Hierbij is bijzonder veel vernietigd, alleen stukken en circulaires die op dat moment nog van betekenis waren zijn bewaard gebleven van wat een grote serie ingekomen stukken is geweest.
In de periode 1811-1911 werden de uitgaande brieven afgeschreven in delen, en zijn daarom bewaard gebleven. De ingekomen en uitgegane stukken uit de periode 1911-1936 zijn terug te vinden in de dossiers.
Voor de ordening is gebruik gemaakt van de archiefcode, zoals die in gebruik was in de jaren '50. Deze code komt overeen met de code uit de jaren '30. Sindsdien zijn er een paar taakgebieden gewijzigd. Om vergelijking van de codes uit verschillende periodes mogelijk te maken, is deze code uit de jaren 50 opgenomen in de documentatie.
Een aantal dossiers bevatte alleen stukken die wij nu foldermateriaal zouden noemen. Deze stukken zijn vernietigd. Andere dossiers bevatten veel circulaires. Officieel kunnen die worden vernietigd. Ik heb echter besloten om de circulaires op te nemen in de documentatie. Ze zijn met andere aangetroffen circulaires in een ordner samengevoegd.
Stukken die los in het archief zijn aangetroffen maar wel bij de correspondentie horen, zijn tussengevoegd. Wanneer er al een dossier was is het stuk daarin opgenomen. Wanneer dit niet het geval was, is een nieuw dossier gemaakt.