Naar hoofdinhoud
  • Onderzoek
    • Tips bij onderzoek
    • Familie
    • Panden
    • Boerderijen
    • Middenstand
    • Schepen en schippers
    • Militairen
    • Bouwdossiers
    • Digitale bronnen
    • Bronnen
    • Open data
    • Studiezaal
    • Nieuw in de collectie
  • Publiek
    • Maak Geschiedenis
    • Activiteiten
    • Educatie
  • Actueel
    • Nieuws
    • Blog
    • Agenda
    • Reserveren
  • Over ons
    • Wie zijn wij
    • Werken bij
    • Diensten
    • Publicaties
    • Partners
    • Openingstijden
    • Contact
  • Zoeken
1785_07192_header_b_.jpg
  • U bevindt zich hier:  
  • Home
  • Archieven
Uw zoekacties: David Polak / Peter Zwaal. - 2011. - (2011), p. 82-87 : ill., portr. Architectenbureau W. Reitsema Tzn. te Leens, 1915 - 1963
Mijn Studiezaal Mijn Studiezaal (inloggen)
945 Architectenbureau W. Reitsema Tzn. te Leens, 1915 - 1963
Uitleg bij archieftoegang

Een archieftoegang geeft uitgebreide informatie over een bepaald archief.

Een archieftoegang bestaat over het algemeen uit de navolgende onderdelen:

• Kenmerken van het archief
• Inleiding op het archief
• Inventaris of plaatsingslijst
• Eventueel bijlagen

De kenmerken van het archief zijn o.m. de omvang, vindplaats, beschikbaarheid, openbaarheid en andere.

De inleiding op het archief bevat interessante informatie over de geschiedenis van het archief, achtergronden van de archiefvormer en kan ook aanwijzingen voor het gebruik bevatten.

De inventaris of plaatsingslijst is een hiërarchisch opgebouwd overzicht van beschreven archiefstukken. De beschrijvingen zijn formeel en globaal. Het lezen en begrijpen van een inventaris behoeft enige oefening en ervaring.

Bij het zoeken in de inventaris wordt de hiërarchie gevolgd. De rubrieken in de inventaris maken deel uit van de beschrijving op een lager niveau. Komt de zoekterm in een hoger niveau voor, dan voldoen onderliggende niveaus ook aan de zoekvraag.

beacon
 
 
Naar boven om te zoeken
signalicon 945   Architectenbureau W. Reitsema Tzn. te Leens, 1915 - 1963
Mijn Studiezaal
Favoriet of een notitie maken
Stel een vraag of plaats een opmerking op de tijdlijn
Reageren
Stuur een reactie naar Groninger Archieven
Delen
Doorsturen per email
Printen
Toelichting
De archiefbescheiden werden in 1991 (aanwinstnrs. 36, 42 en 43) overgebracht naar het Rijksarchief in Groningen. In 2008 werden nog 2 aantekenboekjes geschonken (aanwinstnr. 89). De bestaande orde werd gehandhaafd. De archiefeenheden werden per werk genummerd en beschreven in een plaatsingslijst. Met behulp van de bijlage 1 en 2 kan men de werken in omslag of koker terugvinden.
Het archief bevat ook foto's, die gemaakt werden voor de tentoonstelling over het leven van de architect W. Reitsema Tzn. en gehouden in 1990 in het museum 't Hogeland te Warffum.
Bovendien werden nog twee schilderijen aan het Rijksarchief in Groningen geschonken. Deze zijn in bruikleen gegeven aan het museum 't Hogeland te Warffum.
Openbaarheid:
De archiefbescheiden zijn openbaar.

Literatuur:
Bertus Fennema e.a.Willem Reitsema Tzn. (18885-1963): architect op het Hogeland (Groningen 2008)


Over Willem Reitsema Tzn, architekt te Leens,
door zijn zoon in de inleiding bij de tentoonstelling in 1990 in het museum 't Hogeland te Warffum.

"Nait gek"

Bezig om met Tijn van der Klaauw foto's te maken van de werken van mijn vader, arriveerde ik in Baflo, waar een drietal door hem ontworpen huizen moesten staan.
Aangekomen bij de villa "Nieuw Blokken", informeerde ik bij een oude Bafloër, die met stok en donkere bril kwam aanlopen, in goed Gronings naar de twee andere huizen (ik wist alleen nog de naam van de eerste bewoners).
De oude baas gaf mij feilloze informatie en toen ik hem vertelde dat die woningen onder architectuur van mijn vader waren gebouwd - "mien Pa was doar architect van" -, reageerde hij met het beste Groningse compliment dat maar mogelijk is: "Nait gek".
Deze ervaring heb ik steeds weer, wanneer ik door het noordwesten van het Groninger land kom en zo van Visvliet/Grijpskerk tot Usquert telkens de "Karweien" herken, waarin zijn degelijke en door de jaren 1905-1955 heen zeer gevarieerde bouwstijl zo duidelijk herkenbaar is, inderdaad "Nait gek".
In Leens geboren op 17 januari 1885, was mijn vader de jongste - na zijn zuster Bouwine, echtgenote van O.J. Scherpenhuis, laatselijk burgemeester van Slochteren - van de twee kinderen van Temme Reitsema en Frouke Lubbers. Voor zover ik weet, heeft hij het vak van bouwen en architectuur langs twee lijnen geleerd: in de eerste plaats via de bouwpraktijk van zijn vader, de timmerman-aannemer, die ook zelf projecten wist te ontwerpen. "Ol Heer", die overigens evenmin als zijn zoon, tot de gemakkelijkste lieden behoorde, kon bij tijden royaal zijn. Toen mijn vader als achttienjarige knaap zijn eerste "karwei" als opzichter uitvoerde (een boerenschuur in Saaksumhuizen), ontving hij van zijn vader een gouden horloge met inscriptie).
In de tweede plaats heeft mijn vader cursussen bouwkunde gevolgd in Groningen (mogelijk samen met de latere Coevorder, uit Ulrum afkomstige, architect Wiebo Wieringa).
De boerderij "Westerhouw" tussen Leens en Ulrum is bijvoorbeeld onder architectuur van de Groninse architect uitgevoerd. Mogelijk ook de villa Dijkhuis aan de weg naar Ulrum en de villa tegenover "Verhildersum".
Later concentreerde het werk van Willem Reitsema Tzn, zoals hij zich - in onderscheid met een andere Willem Reitsema, een viskoopman, die ook Leens woonde, maar geen familie was - noemde, op de architectuur: overleg, ontwerp, bestek, toezicht bij aanbesteding en uitvoering der werken.
Van de lijst met bouwwerken van pa die ik samenstelde, denk ik dat deze voor 80% compleet is; ik hoop dat ik niet ten onrechte bouwwerken aan hem heb toegeschreven.
Er is in dit alles veel materiaal voor een interessant architectuurhistorisch onderzoek door een bevoegde vakman of vakvrouw.

Als Napoleon ...

Mijn vader was, denk ik, de degelijke en betrouwbare bouwer op het Groningse Hogeland, die in zijn jonge jaren zijn eigen ontwerpen leverde: die zelf ook de verantwoordelijkheid had voor wat in de jaren 20 en 30 door zijn medewerkers ontworpen werd, hij bepaalde dat tenslotte ook, maar die in stijl ontwikkeling van die tijd, de esthetische inbreng van die medewerkers heeft geïntegreerd.
Hij had, meen ik, als Napoleon, het vermogen om goede medewerkers te kiezen. Ik herinner bij b.v. D.A. Emaar, die rond 1930 in Leens werkte, later als gemeentearchitect in enkele Noord-Groningse gemeenten en tenslotte als particulier architect in Winsum.
J.B. Bakema kwam in de zomer van 1936, direct na zijn MTS-opleiding (Pa had de directeur gevraagd wie de beste was), voor enkele maanden starten in Leens.
H. Nienhuis heeft eerst als medewerker, later - omstreeks 1936-1946 - als compagnon met mijn vader gewerkt.
E. Rozema, architect te Appingedam, leverde in een eenmalige en incidentele samenwerking het ontwerp voor het café-restaurant "Mercurius" te Leens. Overigens heeft mijn vader in de naoorlogse tijd het werk alleen gedaan, zodat de ontwerpen van de laatste jaren weer geheel van zijn eigen hand afkomstig zijn.
Bij diverse Groningse boerenfamilies is Willem Reitsema de vertrouwde bouwer geweest, die in de loop der jaren telkens weer gevraagd werd.
Een schitterend voorbeeld hiervan is m.i. de boerderij "de Nie" tussen Grijpskerk en Visvliet, van indertijd de heer en mevrouw de Vries-Sytsma Poll; omstreeks 1933 bouwde mijn vader haaks op de oude boerderij een driekapsschuur en in 1954 een nieuw voorgebouw plus aan de overkant van de weg een bedrijfsleiderswoning.
Dit is naar mijn mening een van de beste "karweien".

Tenslotte

Niet alleen op het gebied van de architectuur, die zo zichtbaar aanwezig blijft, maar ook op dat der muziekbeoefening heeft mijn vader gewerkt. Hij kreeg een eremedaille in de orde van Oranje-Nassau, toen hij 60 jaar (van zijn 12de tot zijn 72ste jaar) lid was van het Fanfare-orkest "Eufonia" te Leens, waarvan hij soms ook als dirigent functioneerde. Met name in de oorlogstijd, toen er immers niet gebouwd werd, was hij dirigent van een paar koren in Leens en omgeving.
Ik dank Tijn van de Klaauw voor de vele foto's, die hij allemaal heeft willen maken. Ik dank Rie Millekamp, die met de medewerkers van het Openluchtmuseum Het Hogeland te Warffum het voorbereidende werk heeft gedaan voor deze tentoonstelling "Karweien en Probeersels".
laatste wijziging 21-03-2020
148 beschreven archiefstukken
Mijn Studiezaal
Favoriet of een notitie maken
Stel een vraag of plaats een opmerking op de tijdlijn
Reageren
Stuur een reactie naar Groninger Archieven
Delen
Doorsturen per email
Printen
Plaatsingslijst
1 Voor de inzage van deze stukken gelden langere wachttijden. Zie: kenmerken/details Stukken betreffende de verbouw van een woonhuis, Zuster Westerhofstraat 19 te Leens, in opdracht van de vereniging "Het Groene Kruis", afdeling LeensZuurdijk, 1959
2 Voor de inzage van deze stukken gelden langere wachttijden. Zie: kenmerken/details Stukken betreffende de verbouw van de bergruimte bij het woonhuis van de heer Smit te Warfhuizen, 1938
3 Voor de inzage van deze stukken gelden langere wachttijden. Zie: kenmerken/details Stukken betreffende de nieuwbouw van de pastorie van de hervormde gemeente te Den Ham, 1940
4 Voor de inzage van deze stukken gelden langere wachttijden. Zie: kenmerken/details Stukken betreffende de nieuwbouw van de boerderij van de heer B. de Boer Joh.zn te Heveskes, 1944-1950
5 Voor de inzage van deze stukken gelden langere wachttijden. Zie: kenmerken/details Stukken betreffende de verbouw van twee woningen, Wilhelminastraat nr. 13 en 15 te Leens in opdracht van mej. C. Jansen, 1954
6 Voor de inzage van deze stukken gelden langere wachttijden. Zie: kenmerken/details Stukken betreffende de nieuwbouw van een landarbeiderswoning aan de Kruisweg te Kloosterburen, in opdracht van de heer G.S. Bos, 1954
7 Voor de inzage van deze stukken gelden langere wachttijden. Zie: kenmerken/details Stukken betreffende de nieuwbouw van een landarbeiderswoning aan de Kruisweg te Kloosterburen, in opdracht van de heer J. Stiekema, z.j.
8 Voor de inzage van deze stukken gelden langere wachttijden. Zie: kenmerken/details Stukken betreffende de nieuwbouw van een landarbeiderswoning te Wehe, in opdracht van de heer J.H. Huizenga, 1954
9 Voor de inzage van deze stukken gelden langere wachttijden. Zie: kenmerken/details Stukken betreffende de nieuwbouw van een landarbeiderswoning te Wehe, in opdracht van de heer J. Voos Jzn. te Eenrum, 1955
10 Voor de inzage van deze stukken gelden langere wachttijden. Zie: kenmerken/details Stukken betreffende de nieuwbouw van een landarbeiderswoning te Wehe, in opdracht van de heer Jac. Bos te Kloosterburen, 1955
11 Voor de inzage van deze stukken gelden langere wachttijden. Zie: kenmerken/details Stukken betreffende de verbouw van de boerderij te Garnwerd, in opdracht van de heer J. Nooren, 1955
12 Voor de inzage van deze stukken gelden langere wachttijden. Zie: kenmerken/details Stukken betreffende de nieuwbouw van het voorhuis van de boerderij "De Nie" te Visvliet, in opdracht van de heer M.S. de Vries, 1954
13 Voor de inzage van deze stukken gelden langere wachttijden. Zie: kenmerken/details Stukken betreffende de nieuwbouw van een huis te Ulrum, in opdracht van de heer A. Dijkstra, 1955
14 Voor de inzage van deze stukken gelden langere wachttijden. Zie: kenmerken/details Stukken betreffende de bouw van een bungalow aan de Nic. Grijpstraat te Grijpskerk, in opdracht van de heer P. Boersma, 1958
15 Voor de inzage van deze stukken gelden langere wachttijden. Zie: kenmerken/details Stukken betreffende de nieuwbouw van twee woningen te Usquert voor de heren L. Achterhof en J. Folgerts, 1953
16 Voor de inzage van deze stukken gelden langere wachttijden. Zie: kenmerken/details Stukken betreffende de verbouw van een dienstwoning in de bestaande landbouwschuur van de heer Van Wijk te Kloosterburen, 1955
17 Voor de inzage van deze stukken gelden langere wachttijden. Zie: kenmerken/details Stukken betreffende nieuwbouw van een huis aan de Churchillweg te Zoutkamp, in opdracht van de heer L.J. Koolen te Ulrum, 1957
18 Voor de inzage van deze stukken gelden langere wachttijden. Zie: kenmerken/details Stukken betreffende de verbouw van een schuur aan de boerderij te Ezinge, in opdracht van de heer J.M. Dijkstra te Oldehove, 1934
19-22 Stukken betreffende de herbouw van café Mercurius te Leens, in opdracht van de heer H. v.d. Woude te Pieterburen, 1955
Toon details van deze beschrijving
23 Voor de inzage van deze stukken gelden langere wachttijden. Zie: kenmerken/details Stukken betreffende de nieuwbouw van een gymnastiekgebouw te Uithuizen, 1954
24 Voor de inzage van deze stukken gelden langere wachttijden. Zie: kenmerken/details Stukken betreffende de nieuwbouw van een huis voor tandarts F.J. Klaassen te Leens, 1938
25 Voor de inzage van deze stukken gelden langere wachttijden. Zie: kenmerken/details Stukken betreffende de nieuwbouw van een muziektempel te Leens, 1938
26 Voor de inzage van deze stukken gelden langere wachttijden. Zie: kenmerken/details Stukken betreffende de verbouw van de pastorie van de hervormde gemeente te Leens, 1940
27 Voor de inzage van deze stukken gelden langere wachttijden. Zie: kenmerken/details Stukken betreffende de nieuwbouw van een huis met garage, in opdracht van Joh. Danhof, 1954
28 Voor de inzage van deze stukken gelden langere wachttijden. Zie: kenmerken/details Stukken betreffende de verbouw van een winkel met woonhuis te Eenrum, in opdracht van de heer J. Bulthuis, 1946
29 Voor de inzage van deze stukken gelden langere wachttijden. Zie: kenmerken/details Stukken betreffende de verbouw van een garage te Wehe, in opdracht van de heer J.L.W. Weber, 1939
30 Voor de inzage van deze stukken gelden langere wachttijden. Zie: kenmerken/details Stukken betreffende de verbouw van een huis aan de Stationsstraat te Winsum, in opdracht van de heer J. Bruins, 1956
31 Voor de inzage van deze stukken gelden langere wachttijden. Zie: kenmerken/details Stukken betreffende de verbouw van een garage te Oldehove, in opdracht van de heer A. Vos, 1938
32 Voor de inzage van deze stukken gelden langere wachttijden. Zie: kenmerken/details Stukken betreffende de nieuwbouw van het voorhuis van de boerderij te Oosterhogebrug, in opdracht van mevrouw Doijer-Toxopeus te Hilversum, 1941
33 Voor de inzage van deze stukken gelden langere wachttijden. Zie: kenmerken/details Stukken betreffende de nieuwbouw van een schuur voor gereedschappen te Niekerk, in opdracht van de heer J. Zuidema, 1939
34 Stukken betreffende de nieuwbouw van de Boerenleenbank met kassierswoning te Kloosterburen, 1952
35 Voor de inzage van deze stukken gelden langere wachttijden. Zie: kenmerken/details Stukken betreffende de nieuwbouw van een winkel met woonhuis te Kloosterburen, in opdracht van de heer W. Kloosterman, 1953
36 Voor de inzage van deze stukken gelden langere wachttijden. Zie: kenmerken/details Stukken betreffende de nieuwbouw van een huis te Zoutkamp, in opdracht van de heer L.J. Koolen, 1957
37 Voor de inzage van deze stukken gelden langere wachttijden. Zie: kenmerken/details Stukken betreffende de nieuwbouw van een fruitschuur te Eenrum, in opdracht van de heer Noordhuis, 1943
38 Voor de inzage van deze stukken gelden langere wachttijden. Zie: kenmerken/details Stukken betreffende de nieuwbouw van een fruitschuur te Eenrum, in opdracht van de heer L.K. Faber, 1941
39 Voor de inzage van deze stukken gelden langere wachttijden. Zie: kenmerken/details Stukken betreffende de nieuwbouw van het voorhuis bij de boerderij te Pieterburen, in opdracht van de heer L.H. Nijenhuis, 1949
40 Voor de inzage van deze stukken gelden langere wachttijden. Zie: kenmerken/details Stukken betreffende de nieuwbouw van het voorhuis bij de boerderij te Zuidwolde, in opdracht van de heer K.H. Nijenhuis, 1938
41 Voor de inzage van deze stukken gelden langere wachttijden. Zie: kenmerken/details Calque met tekening van de plattegrond van het woonhuis van de heer C.G. Hospers te Ulrum, 1955
42 Voor de inzage van deze stukken gelden langere wachttijden. Zie: kenmerken/details Stukken betreffende de verbouw van de oude openbare school te Ezinge tot garage, in opdracht van de heer A. van Dijk, 1956
43 Voor de inzage van deze stukken gelden langere wachttijden. Zie: kenmerken/details Stukken betreffende de nieuwbouw van een landbouwschuur te Kommerzijl, in opdracht van de heer Dj. Siccama te Zuurdijk, 1939
44 Voor de inzage van deze stukken gelden langere wachttijden. Zie: kenmerken/details Stukken betreffende de nieuwbouw van een arbeiderswoning te Kloosterburen, in opdracht van de heer Joh. Leegte, z.j
45 Voor de inzage van deze stukken gelden langere wachttijden. Zie: kenmerken/details Stukken betreffende de nieuwbouw van twee woningen met postkantoor te Wehe, in opdracht van Joh. van Julsingha en B. Veldhuis, 1948
46 Voor de inzage van deze stukken gelden langere wachttijden. Zie: kenmerken/details Stukken betreffende de verbouw van de Boerenleenbank te Leens, 1947
47 Voor de inzage van deze stukken gelden langere wachttijden. Zie: kenmerken/details Stukken betreffende de nieuwbouw van het voorhuis bij de boerderij te Zuidhorn en de nieuwbouw van een woonhuis te Ulrum, in opdracht van de heer J. Dijkstra, 1955
48 Voor de inzage van deze stukken gelden langere wachttijden. Zie: kenmerken/details Stukken betreffende de herbouw van de schuren van de boerderij te Noordhorn in opdracht van mevrouw S.Poll-Sijtsma te Grijpskerk, 1945
49 Voor de inzage van deze stukken gelden langere wachttijden. Zie: kenmerken/details Stukken betreffende de bouw van een 30 ton weegbrug met bedieningshuisje te Ulrum, in opdracht van de Weegvereniging Ulrum e.o, 1939
50 Voor de inzage van deze stukken gelden langere wachttijden. Zie: kenmerken/details Stukken betreffende de verbouw van de winkel van de heer K.S. Deemter te Ulrum, 1939
51 Voor de inzage van deze stukken gelden langere wachttijden. Zie: kenmerken/details Stukken betreffende de nieuwbouw van de pastorie en het consistoriegebouw aan de Kruisweg, in opdracht van de gereformeerde kerk te Kloosterburen, 1939
52 Voor de inzage van deze stukken gelden langere wachttijden. Zie: kenmerken/details Stukken betreffende de uitbreiding van de gereformeerde kerk aan de Kruisweg te Kloosterburen, 1950
53 Voor de inzage van deze stukken gelden langere wachttijden. Zie: kenmerken/details Stukken betreffende de nieuwbouw van een schuur voor gereedschappen bij de boerderij te Leens, in opdracht van de heer L. Torringa, 1939
54 Voor de inzage van deze stukken gelden langere wachttijden. Zie: kenmerken/details Stukken betreffende de nieuwbouw van het voorhuis bij de boerderij te Visvliet, in opdracht van de heer J.L. Torringa te Groningen, 1949
55 Voor de inzage van deze stukken gelden langere wachttijden. Zie: kenmerken/details Stukken betreffende de nieuwbouw van de boerderij te Ezinge, in opdracht van de heer F. Hoolsema te Groningen, 1938
56 Voor de inzage van deze stukken gelden langere wachttijden. Zie: kenmerken/details Stukken betreffende de nieuwbouw van een huis aan de J. Zylmasingel te Leens, in opdracht van de heer D. Oudman te Hornhuizen, 1937
56 Voor de inzage van deze stukken gelden langere wachttijden. Zie: kenmerken/details Stukken betreffende de nieuwbouw van een huis te Baflo, in opdracht van heer K. van der Tuuk, 1929
57 Voor de inzage van deze stukken gelden langere wachttijden. Zie: kenmerken/details Stukken betreffende de nieuwbouw van een boerderij te Oterdum, in opdracht van de heer A. Oosterhuis, z.j.
58 Voor de inzage van deze stukken gelden langere wachttijden. Zie: kenmerken/details Bestek en voorwaarden, geschreven door het archiktectenbureau Kuiler en Drewes te Appingedam, voor het bouwen van een landbouwschuur te Holwierde, in opdracht voor de heer E. de Boer, 1950
59 Voor de inzage van deze stukken gelden langere wachttijden. Zie: kenmerken/details Stukken betreffende de onderdelen van diverse boerderijen, 1930-1960
60 Voor de inzage van deze stukken gelden langere wachttijden. Zie: kenmerken/details Stukken betreffende twee uileborden, aangebracht op de boerderijen van Poll te Noordhorn en B. Mensinga te Feerwerd, 1952-1953
84-85 Dagboekjes bijgehouden door W. Reitsema met aantekeningen over zijn dagelijkse bezigheden, 13 mrt. 1946-mei 1958
Toon details van deze beschrijving
61 Tekeningen, koker 1
Toon details van deze beschrijving
62 Tekeningen, koker 2
Toon details van deze beschrijving
-- Tekeningen, koker 3
63 Tekeningen, koker 4
Toon details van deze beschrijving
64 Tekeningen, koker 5
Toon details van deze beschrijving
65 Tekeningen, koker 6
Toon details van deze beschrijving
65 Vries, M.S. de, plaats: Visvliet, werk: nwb, jaar: 1948, bijzonderheden: arbeiderswoning
65 Vries, M.S. de, plaats: Visvliet, werk: nwb, jaar: 1954, bijzonderheden: voorbeh. 'de Nie'
65 Vries, M.S. de, plaats: Visvliet, werk: nwb, jaar: 1933, bijzonderheden: schuur/boerderij
65 Meijer, J.E., plaats: Ruigezand, werk: vrb, jaar: 1930, bijzonderheden: arbeiderswoning
65 Meijer, J.E., plaats: Ruigezand, werk: nwb, jaar: 1930, bijzonderheden: schuur/boerderij E
945 Architectenbureau W. Reitsema Tzn. te Leens, 1915 - 1963
Plaatsingslijst

65 Tekeningen, koker 6
U kunt dit stuk, mits openbaar, raadplegen in de studiezaal van Groninger Archieven.
U heeft daarvoor de volgende gegevens nodig:
Toegangsnummer:945
Inventarisnummer:65
Mijn Studiezaal
Favoriet of een notitie maken
Stel een vraag of plaats een opmerking op de tijdlijn
Bestand
Aanvragen (verzoek tot inzage op de studiezaal)
U kunt dit stuk, mits openbaar, raadplegen in de studiezaal van Groninger Archieven.
U heeft daarvoor de volgende gegevens nodig:
Toegangsnummer:945
Inventarisnummer:65
Reageren
Stuur een reactie naar Groninger Archieven
Delen
Doorsturen per email
Printen
65
Meijer, J.E., plaats: Ruigezand, werk: nwb, jaar: 1930, bijzonderheden: schuur/boerderij E
laatste wijziging 11-01-2012
65 Maar, M. v.d., plaats: Kruisweg, werk: nwb, jaar: 1955, bijzonderheden: woning
65 Huizenga, J., plaats: Warfhuizen, werk: nwb, jaar: 1954, bijzonderheden: garage
65 Goldhoorn, C., plaats: Winsum, werk: nwb, jaar: 1935, bijzonderheden: woning Stat.wg
65 Goldhoorn, C., plaats: Mensingeweer, werk: nwb, jaar: 1934, bijzonderheden: boerderij
65 Reitsema Tzn, W., plaats: Leens, werk: nwb, jaar: 1925, bijzonderheden: woning te Wehe
65 Ronda, J., plaats: Ulrum, werk: nwb, jaar: 19??, bijzonderheden: woning en winkel R?
65 Bruins, D., plaats: Usquert, werk: nwb, jaar: 1925, bijzonderheden: woning
65 Wibbens, J.B., plaats: Eenrum, werk: nwb, jaar: 1937, bijzonderheden: woning
65 Wolta, K., plaats: Warfhuizen, werk: nwb, jaar: 1946, bijzonderheden: woning en schuur
66 Tekeningen, koker 7
Toon details van deze beschrijving
67 Tekeningen, koker 8
Toon details van deze beschrijving
68 Tekeningen, koker 9
Toon details van deze beschrijving
69 Tekeningen, koker 10
Toon details van deze beschrijving
70 Tekeningen, koker 11
Toon details van deze beschrijving
71 Tekeningen, koker 12
Toon details van deze beschrijving
72 Tekeningen, koker 13
Toon details van deze beschrijving
73 Tekeningen, koker 14
Toon details van deze beschrijving
74 Tekeningen, koker 15
Toon details van deze beschrijving
75 Tekeningen, koker 16
Toon details van deze beschrijving
76 Tekeningen, koker 17
Toon details van deze beschrijving
77 Tekeningen, koker 18
Toon details van deze beschrijving
78 Tekeningen, koker 19
Toon details van deze beschrijving
79 Tekeningen, koker 20
Toon details van deze beschrijving
80 Voor de inzage van deze stukken gelden langere wachttijden. Zie: kenmerken/details Lijst van foto's van bouwwerken, ontworpen en onder toezicht van Reitsema uitgevoerd, 1990
81-82 Foto's van bouwwerken van de architekt Willem Reitsema Tzn. te Leens uit de periode 1903-1955, z.j.
Toon details van deze beschrijving
83 Voor de inzage van deze stukken gelden langere wachttijden. Zie: kenmerken/details Negatieven van de foto's van de bouwwerken genoemd in de nummers 81 en 82, z.j.
-- - De familie Reitsema, thee drinkend in de tuin van haar huis in Leens. Afgebeelde personen van links naar rechts: F. Reitsema-Lubbers, B. Reitsema, T. Reitsema en W. Reitsema. Afmetingen doek 106x82 cm, lijst 121x97 cm; doek. op spaanplaat
-- - De boerderij met woonhuis, ontwopren door W. Reitsema voor de heer Vrieling en gelegen aan de Andelsterweg te Baflo. Afmetingen doek 72x53 cm, lijst 84x61,5 cm; doek op spaanplaat; bovenrand lijst minimaal beschadigd
laatste wijziging 21-03-2020
148 beschreven archiefstukken
Mijn Studiezaal
Favoriet of een notitie maken
Stel een vraag of plaats een opmerking op de tijdlijn
Reageren
Stuur een reactie naar Groninger Archieven
Delen
Doorsturen per email
Printen
Bijlagen
1. Bijlage 1 Chronologisch overzicht van de verrichtte werkzaamheden, 1915-1963
2. Bijlage 2 Alfabetisch overzicht op naam/opdrachtgever van de werkzaamheden vanaf 1915 tot en met 1963
3. Bijlage 3 Alfabetisch overzicht per plaats van de verrichtte werkzaamheden, 1915- 1963
4. Bijlage 4 Lijst van bouwwerken, ontworpen en uitgevoerd onder toezicht van de Leenster architect Willem Reitsema Tzn
laatste wijziging 21-03-2020
148 beschreven archiefstukken
Mijn Studiezaal
Favoriet of een notitie maken
Stel een vraag of plaats een opmerking op de tijdlijn
Reageren
Stuur een reactie naar Groninger Archieven
Delen
Doorsturen per email
Printen

Kenmerken

Beschrijving:
Plaatsingslijst van het archief van het architectenbureau W. Reitsema Tzn. te Leens
Bewerker:
S. Koorn
Behoort tot collectie:
Rijk
Laatste Publicatie:
1996 (herzien in 2008)
Omvang:
1,80 meter
Raadpleging:
Deze stukken berusten in onze depots in Hoogkerk. Klik voor nadere informatie over de inzage.
Licentie:
CC0 1.0 Public Domain Dedication
Categorie:
  • Kunst, Cultuur en Erfgoedbeheer
Archiefvormer(s):
 
Archiefvormer Architectenbureau W. Reitsema Tzn., 1905 - 1955
laatste wijziging 21-03-2020
148 beschreven archiefstukken
 
 
 
  • facebook
  • instagram
  • Vimeo
  • youtube
  • linkedin

Contactinformatie

Bezoekadres

Cascadeplein 4
9726 AD Groningen

050-5992000

Postadres

Postbus 30040
9700 RM Groningen

info@groningerarchieven.nl

  • Groninger Archieven
  • Gebruiksvoorwaarden
  • Privacy
  • Contact
  • Pers